Telefon
Konum
WhatsApp
İnstagram

Neden Araçlara Chip Tuning Yapılır?

Neden Araçlara Chip Tuning Yapılır?

Neden Araçlara Chip Tuning Yapılır?

Neden Araçlara Chip Tuning Yapılır? Sorusunda ilk akla gelen hızlı otomobiller, modifiye edilmiş araçlar olacaktır. Teknolojinin gelişmesi otomotiv sektöründe çığır açmıştır.  Artık araçlar ileri teknolojilerle üretilerek motor kontrol ünitesi “ECU” yazılımları fabrikasyon olarak aracın motor beyni içine yüklenen yazılımlarla kontrol sağlanır.

Chip Tuning işlemi ile fabrikada aracın beynine yüklenen yazılımda bazı değişiklikler yapılmasıdır. ECU’nun işlevi de araçta bulunan motordan gelen verileri yorumlayarak fabrikasyon olarak yüklenmiş yazılımla motoru yönetir.

Araç üreticileri ülkelerin koşullarına göre yazılımlarda birçok parametreyi göz önünde tutarlar. Bunlar yakıtın tüketiminden, aracın tork ve gücüne kadar belirli denge içerisinde parametrelerle yazılıma yüklerler. Çünkü bu araçlar dünya genelinde satışa sunulacaktır.

Şimdi soruya dönersek Neden Araçlara Chip Tuning Yapılır?

Araçların motor performansını arttırmak, yakıtta tasarruf sağlamak, aracın hızını arttırmak veya düşürmek için amacıyla motor yazılımları üzerinde Chip Tuning yapılır. Kaliteli profesyonel bir yazılım firması her marka araç için geliştirdiği yazılımlar ile chip tuning yaparak motor gücü ve hızını arttırmaktadır. Maksimum performans artışı ve yakıt tasarrufu da sağlayan bu işlemler ile uzun süre sağlıklı sürüş konforunu beraberinde getirir.

Firmamızda Profesyonel kişilerce yapılan Chip Tuning elektronik beyin yazılımlarındaki değişiklik ile müşteri talep ve istekleri doğrultusunda garantili özel yazılımlar bilgisayar ortamında gerçekleştirilir.

Konu hakkında detaylı bilgi için sizleri Sakarya Araç Yazılım firmamıza bekliyoruz.