Telefon
Konum
WhatsApp
İnstagram

Dinamometre – Dyno – Güç Ölçümü

  • Anasayfa
  • Dinamometre – Dyno – Güç Ölçümü

Dinamometre – Dyno – Güç Ölçümü

Dinamometre – Dyno – Güç Ölçümü dinamometre testleri Sakarya Araç Yazılım servisimizde profesyonel olarak yapılmaktadır.

Bilgisayar sistemi ile çalışan Dyno araç motorunun ne kadar güç ürettiğini ölçen elektronik cihazdır. Dinamometre ile servisimizde aracın ne kadar tork ürettiği, modifiye edilmiş bir aracın motorunun veya fabrika çıkışı aracın ilk verilere ne kadar yakın olduğunun bilgilerini görebiliriz. Dinamometreler araçlarda motor gücünü ölçmek için kullanılır. Dinamometre de ölçülen değerler Nevton birimiyle gösterilir.

Dinamometre (Dyno) bu cihaz motorun sahip olduğu beygir gücünü motor devrine göre ölçer.

Servisimizde aracınız Dyno güç ölçümleri nasıl yapılır?

Araç çapraz olarak sabitlenerek Dyno’ya alınır. Burada sabitleme işlemi çok önemlidir. Araç silindirin üzerinde motorun gücünü ölçmek için yüksek hızlara çıkacaktır. Bilgisayar sistemine aracın teknik özellikleri girilir ve tekerlek basınçları eşitlenir. Motor çalıştırılır, güç ölçümü ve testleri yapılır. Tüm bu işlemler servisimizde profesyonel ekip ile gerçekleştirilir.

Sağlıklı ölçüm ve testler için servisimiz gerekli bilgi ve donanıma sahiptir. Çekiş gücü, motor testleri yeni nesil araçlar için ölçümler, chip tuning hizmetleri profesyonel olarak verilmektedir. Servisimizde dinamometre ölçümleri, dinamometre testleri her marka araç için yapılmaktadır. Bu uygulamalarda araç kalibrasyonun da doğru yapılması gerekir.

Dinamometre – Dyno – Güç Ölçümü uzun yıllardır Sakarya’da hizmet veren firmamız Sakarya Araç Yazılım Dr. Ecu her marka aracınıza uygun yazılımlarla çözüm sunar. Aracınız güç ölçümlerini görebilmeniz için size değerler grafik olarak sunulur.