Telefon
Konum
WhatsApp
İnstagram

EGR İptali

EGR İptali

EGR İptali yani egzoz gazı geri dönüşümü (Exhaust Gas Recirculation) iptali www.sakaryaaracyazilim.com Dr.ECU tarafından profesyonel ellerde yapılır.

Motor içerisinde yer alan elektropnömatik valf gaz devir daiminde rol alır. Bu parça aracın zamanla kirlenmesinden ve yıpranmasından dolayı performansına, arızalanmasına zamanla neden olur.

EGR İptali aracını modifiye etmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği ettiği bir yöntemdir. Kat İptali de denebilir. Kat denilen parça katalizördür. Katalizörün görevi egzozdan gelen dumanı süzmek, bir nevi filtre etmektir. Sürekli tıkanan bu filtreler motor gücünü performansını düşürür. EGR valfin iptali çıkışları rahatlatır. Motorun gücünü arttırır.

Aracın gücünü performansını arttırmak isteyenler EGR iptaliyle bunu gerçekleştirir. Yeni model araçlarda bu iptal yazılım üzerinden gerçekleştirilir. Eski modellerde metal bir parça ile yapılır. Valf temizliği de yapılabilir. Lakin yine sürekli tıkanacağı için tam istenilen performans vermez.

EGR iptali ile motor sürekli tam performans gösterir. Firmamız ECU yazılım okuma cihazları ile bilgisayar ortamında bu işlemleri kusursuz olarak yapmaktadır. EGR iptali size birçok avantaj sunar. Aracın temiz hava miktarı artacağı için çekiş gücü yükselir. Tüm bu işlemler yapılırken veya sonrasında aracın beyninde ve motorunda hiçbir zarar söz konusu değildir. Bu işlemler bilgisayar ortamında uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

  1. ECU Sakarya Araç Yazılım tarafından uygulanan EGR İptali yazılımsal iptal işlemi ile sorunsuz bir şekilde aracınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.