Telefon
Konum
WhatsApp
İnstagram

Partikül Filtresi (DPF) İptali

  • Anasayfa
  • Partikül Filtresi (DPF) İptali

Partikül Filtresi (DPF) İptali

Partikül Filtresi (DPF) İptali uygulamaları yazılım ve mekanik olarak yapılır. Profesyonel ekibimizle dizel araçlarda partikül filtresi iptali Sakarya’da Dr. ECU araç yazılım olarak gerçekleştirilir.

Dizel partikül filtresi dizel araçlarda egzoz emisyon düzeyini düşürmek ve dengelemek amacıyla kullanılan donanımdır. Fakat bunlar sürekli tıkanarak sürücüye sıkıntılar yaratır. Partikül filtresi tıkanması kalitesiz yakıtlar kullanılması, yoğun trafikte uzun saatler araç kullanma, motorun yağ yakması veya çok düşük hızda araç kullanma gibi nedenlerden dolayı sık sık tıkanarak sorun yaratır. İşte böyle sürekli tıkanarak sorun yaratan dizel partikül filtresi iptalini yaparak sizin problemlerinizi ortadan kaldırıyoruz.

Aracın Elektronic control unite (ECU) yazılımdan partikülü uzman ekibimiz tarafından iptal edilerek yazılım üzerinde değişiklikler yapılır. Tüm bu işlemlerde araç zarar görmez. Ayrıca motor ömrü de uzar.

DPF İptali ne gibi Avantajlar Sunar?

  • Yakıt tüketiminde gözle görülür bir azalma olur.
  • DPF’nin iptali ile yüksek ısı problemi ortadan kalkar.
  • Performansı güçlenir, engebeli ve yokuşlarda daha iyi çeker. Tıkanma nedeniyle yanan arıza lambası söner.

Aracın partikül filtresi temizlense bile kalıcı bir çözüm olmaz. Yaklaşık 30 binden sonra yine tıkanma yaşanmaya başlayacaktır. Aracınız DPF’nin iptalinden sonra rejenerasyon yapmayacağı için sistemdeki parçaların ömrü de uzamış olur.  Burada sürücülerin en çok sorduğu soru; DPF’ nin iptali araç muayenesinde sorun oluşturup oluşturmadığıdır. Dizel Partikül Filtresi İptali araç muayenesinden geçer.

Sakarya Partikül Filtresi (DPF) İptali firmamız tarafından sorunsuz olarak gerçekleştirilir.